Wysyłka wniosku o dofinansowanie unijne na usługi świadczone elektronicznie wymaga wpisania treści całego projektu w formularzu generatora w portalu PARP. Generator Wniosków ułatwia wklejenie w odpowiednie pola tekstów w sposób opisany w instrukcji tworzenia wniosków.
Teoretycznie obsługiwanie aplikacji generatora nie powinno sprawiać kłopotów i zmniejszać problemy dla Wnioskodawcy problemów. To tylko marzenie. Doświadczenie wnioskodawców pokazuje, że stanowi on przyczynę zbędnych problemów technicznych.
Najbardziej przykrym niprzyjemnym zdziwieniem, z którym mieliśmy do czynienia, to problem niezrozumiałego przypisania pisanego dokumentu do regionalnego kontraktora, który sprawdzi w przypadku spółki cywilnej, gdy partnerzy zarejestrowali się w rejestrach działalności gospodarczej na terenie działania różnych RIF. Brak dostępu do podjęcia decyzji przez Wnioskodawcę, gdzie zarejestrowana jest siedziba firmy kończy się tym, że oprogramowanie aplikacji w zasadzie losowo wybiera RIF a w konsekwencji nie można dociec, który zaproponuje. Skutkuje to wysyłką opracowanego dokumentu do nieupoważnione komisji konkursowej i zwrot wniosku w trakcie oceny formalnej. To bardzo frustrujące dla Wnioskodawcy.
Generator Wniosków innowacyjnych usług elektronicznychułatwia napisanie biznesplanu e-usługi, ale prowadzi też wielu nierozwiązywalnych problemów utrudniających pisanie z jego pomocą.
Inne blogi: Blog 1 Blog 2 Blog 3 Blog 4
Słowa kluczowe: PARP POIG 8.1, innowacyjne e-usługi, dofinansowanie z UE, dofinansowanie unijne, dofinansowanie na e-uslugi, działanie 8.1, PARP 8.1 2011
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz