Celem skreślenia tych kilku zdań sprowokowała mnie decyzja wybranej komisji w RIF sprawdzających wnioski PO IG 8.1. Projekt był zdyskwalifikowany w trakcie oceny merytorycznej z uwagami, że przeczy kryterium e-usługi w sensie działania POIG 8.1, gdyż do realizacji e-usługi wymagane jest zakupienie aplikacji na urządzenie mobilne, więc nie jest spełniony warunek pracy na żądanie operatora eusługi (wymagane poprzedzające działanie).
Tworzenie protestu byłoby trudniejsze, gdyby nie to, że w portalu PARP możliwa jest do obejrzenia dość ciekawa prezentacja sugerująca dobre praktyki w biznesplanach PO IG 8.1. Jednym z prezentowanych pomysłów leży praktycznie taki sam na płaszczyźnie technologii pomysł, który wprawdzie realizuje całkowicie odmienną e-usługę, ale występuje duże podobieństwo w metodzie działania.
Zaraz rodzi się pytanie: czy w takim razie istnieją jednakowe kryteria oceny wniosków POIG, czy też może wnioskodawca wraz z wysyłką wniosku stanie przed koniecznością na pisanie do opracowaniaprotestu oceny projektu. Ja nie znajduję odpowiedzi na w ten sposób sformułowane pytanie.
Przy okazji, zrobiłem prostą wyszukiwarkę internetową najczęściej wyszukiwanych słów kluczowych związanych z POIG: http://poig81.gugluj.pl
Inne witryny: Witryna 1, Witryna 2, Witryna 3, Witryna 4, Witryna 5,
Słowa kluczowe: parp po ig 8.1, ocena merytoryczna po ig 8.1, ocena projektów e-usługi, ocena merytoryczna, parp, po ig 8.1, protest oceny, kryteria oceny 8.1
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz